Yönetim Kurulu

Sedat KURUCAN
Yönetim Kurulu Başkanı

1960 yılında Ordu’da doğan Sedat Kurucan, İstanbul Teknik Üniversitesi, Makine Fakültesinden makine mühendisi olarak 1982 yılında mezun oldu. Eskişehir Osman Gazi Üniversitesinde gaz türbinleri üzerine yüksek lisans yaptı.

Hava Kuvvetleri Komutanlığı, Eskişehir Uçak Motor Bakım Fabrikası’nda ve Eskişehir TUSAŞ F16 Motor Fabrikası’nda kontrat ve kalite yönetimi konularında görev yaptı.

1999’dan itibaren İhlas Grubu şirketlerinde yönetim kurulu üyesi ve üst düzey yönetici olarak görev yapmakta olan Sedat Kurucan, iyi derecede İngilizce ve başlangıç seviyesinde Fransızca bilmektedir.

Bekir EREN

Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdür
1956 yılında Balıkesir’de doğan Bekir Eren, 1980 yılında ODTÜ Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu.

Eren, 1980-1984 yılları arasında Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu Tekstil Makinaları Fabrikası’nda üretim planlama ve stok kontrol mühendisi olarak çalıştı. 1984-1992 yılları arasında Türkiye Selüloz ve Kağıt Fabrikaları Genel Müdürlüğü’nde APK Daire Başkanlığı’nda çalışmaya başlayan Eren, bilgi işlem müdürlüğü ve daire başkanlığı görevlerini üstlendi.

İhlas Grubu şirketlerinde Yönetim Kurulu üyesi ve üst düzey yönetici olarak görev yapmaktadır.

Mahmut Kemal AYDIN
Yönetim Kurulu Üyesi ve Mali işlerden Sorumlu Murahhas Aza

1957 yılında Kastamonu’da doğan Mahmut Kemal Aydın, İstanbul İktisadi ve Ticari İlimler Akademisinden mezun oldu.

1976-1982 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Döner Sermaye Saymanlığında genel muhasebe şefi, 1985-1989 yılları arasında ise Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Teftiş Kurulunda iş müfettişi olarak görev yaptı. 1989 yılında İhlas Holding A.Ş.’de çalışmaya başlayan Aydın, 1993-1994 yıllarında İhlas Holding A.Ş.’nin halka açılma çalışmalarında yer aldı. 1998-2015 tarihleri arasında İhlas Holding A.Ş.’de mali işlerden sorumlu yönetim kurulu murahhas üyesi ve genel müdür yardımcısı olarak görev yaptı.

Mahmut Kemal Aydın, İhlas Grubu şirketlerinde yönetim kurulu üyesi ve üst düzey yönetici olarak görevini sürdürmektedir.

H. Alev VOLKAN
Yönetim Kurulu Üyesi

İstanbul İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi mezunu olan H. Alev Volkan, 1970-1976 yılları arasında Haseki Hastanesi personel servisinde memur olarak çalışma hayatına başladı.

1976-1994 yılları arasında Penyelüks Hasan Gürel Kombine Tekstil İşletmeleri A.Ş.’de maliyet muhasebesi şefi ve sonrasında muhasebe müdürü olarak görev yaptı. 1994 yılında bu görevinden ayrılan Volkan, İhlas Holding A.Ş.’de göreve başladı.

Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı ve Kurumsal Yönetim Derecelendirme Uzmanlığı Lisansı sertifikaları sahibi H. Alev Volkan, İhlas Grubu şirketlerinde yatırımcı ilişkileri bölüm yöneticisi ve kurumsal yönetim komitesi üyesi olarak görev yapmaktadır.

Hüsnü KURTİŞ
Yönetim Kurulu Bağımsız Üye

1953 yılında Niğde’de doğan Hüsnü Kurtiş, Adana İktisadi ve Ticari İlimler Akademisinden 1975 yılında mezun oldu.

Özel sektörde insan kaynakları müdürü ve mali işler müdürü olarak çalışan ve emekli olan Hüsnü Kurtiş, İhlas Grubunda bağımsız yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır.

Ziya BURCUOĞLU
Yönetim Kurulu Bağımsız Üye

1942 yılında Gönen’de doğan Ziya Burcuoğlu, öğrenimini Harp Akademilerinde tamamlayarak kurmay yüzbaşı oldu. Fransa Paris Harp Akademilerinde de eğitim alan Burcuoğlu, Tunus’ta ilk askeri ataşeliğin açılışında görev aldı. Türk Silahlı Kuvvetleri’nde çeşitli görevler üstlenen Burcuoğlu, kurmay albay olarak emekli oldu.

Tarihi konular üzerinde yayımlanmış birçok kitabı bulunan Ziya Burcuoğlu, İhlas Grubu şirketlerinde bağımsız yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır.

Prof. Dr. Hüseyin Hüsnü GÜNDÜZ
Yönetim Kurulu Bağımsız Üye

1947 yılında Bingöl-Kiğı doğumlu olan Prof. Dr. Hüseyin Hüsnü Gündüz, lisans eğitimini Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesinde tamamladı.

Akademik hayatına 1973 yılında başlayan ve birçok üniversitede öğretim üyeliği yapan Gündüz, son olarak İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesinde rektörlük yaptı.

Prof. Dr. Hüseyin Hüsnü Gündüz, İhlas Grubu şirketlerinde bağımsız yönetim kurulu üyeliği görevini yapmaktadır.

Size daha iyi hizmet verebilmek için sitemizde çerezlere yer veriyoruz. Sitemizi kullandığınız sürece Gizlilik ve Çerez Politikamızı kabul etmektesiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız.